icon

Fekete BT

Brothers in Arms: Hell’s Highway magyar szinkron és felirat

A Brothers in Arms: Hell’s Highway kiskoromból úgy maradt meg, mint egy nagyon jó játék és nem is értettem sokáig miért tartották a triológia legrosszabb darabjának. Én akkoriban magyar szinkronnal és felirattal pörgettem végig és számomra ámulatba ejtő volt, hogy ilyet megcsinálnak egy játékkal. Jó persze a lip sync nem volt jó és néha furcsa volt az egész helyzet, mint amikor a hangmérnök félrevág valamit és két külön felvételből csinálnának egyet, de akkor is. Szerintem emiatt is élt úgy a fejemben, hogy ez mennyire egy élvezhető és jó játék. Hát ez kb a mostani újrajátszásig tartott.

Sajnos nem öregedett jól, szinte semmi amit kínálni tud. A grafikán látszik az idő vasfoga. A sztorit régen sem értettem. Szerintem marha nagy katyvasz az egész és emiatt vastagon az átvezetőket hibáztatom. Komolyan mondom néha volt olyan, hogy "Hogy a jó istenbe kerültem én ide". Ülünk a Jeep-ben, Baker elmélkedik, majd vágás és random egy városban lövöldözünk. De hogy miért és hogyan az nem derül ki. Tulajdonképpen, nem erről szeretnék papolni, hogy mekkora egy marha nagy csalódás volt a BIA HH-t újra elővenni, hanem arról, hogy hogyan lehet lemagyarítani.

Sajnálatos módon a teljes magyar lokalizációval ellátott példányt nem lehet beszerezni. Legalább is nekem nem sikerült. Én anno megvettem mindhárom részt egy akcióban a Ubisoft Connecten így, erről a változatról tudok csak nyilatkozni. Mivel a BIA HH játszható, mind Linuxon proton segítségével, mind Windows-on, így két klüön részre fogom szedni az írásomat.

Nem kell sok mindent tenni annak érdekében, hogy az angol változatból magyart csináljuk. A szükséges fájlokat megtaláljátok az alábbi linken. Mivel helytakarékosság miatt tar.bz2 feájlt csináltam, emiatt szükségetek lesz egy 7z-re vagy BandiZip-re a kicsomagoláshoz.

Windows

Windows alatt nagyon könnyű az egészet életre lehelni. Tulajdonképpen a következő lépéseket kell csak elvégeznünk.

  1. Töltsük le a fenti linkről a tar.bz2 állományt.
  2. Csomagoljuk ki BandiZip-pel vagy 7z-vel.
  3. A benne található "SumacGame" elnevezésű mappát másoljuk be abba a mappába, ahová telepítettük a játékot. Természetesen írjuk felül az azonos nevű fájlokat.
  4. Ezt követően pedig indítsuk el a játékot és élvezzük a magyar szinkront.

Ha pedig szeretnénk a magyar szinkront visszaállítani az angolra, akkor a Ubisoft Connect app-ban nyomjunk a játék nevénél a "Manage" -> "Verify files" menüpontra és ez felül fogja írni az általunk végzett módosításokat.

A játék játszhatóvá tétele

Nvidia Vezérlőpult alatt mindenképpen állítsuk be a Maxinális képkockasebességet 59 FPS-re. Amint átlépi a 60-t, a karakter célzásnál leír a levegőben egy végtelen jelet. Hát nagyon élvezetes volt így játszani, mire rájöttem mi a baja.

Mindezek mellett a játék Windows 11-en szeret crahselni. Sajnos ezt az sem oldja meg, ha visszaállunk az eredeti változatra. Ott is rendszerint jelentkezik az, hogy átvezetőt követően kifagy a francba. Személy szerint Windows 7 alatt nem emlékszem arra, hogy ilyen problémám lett volna.

Ha lenne valami mod, ami játszhatóbbá teszi a játék, akkor azt itt linkelném be, viszont konkrétan nincs. Pár custome map van, de ezeket leszámítva semmi. Sajnos ez is jól mutatja, hogy mennyire foglalkozott a közösség a játékkal.

Linux Lutris/Steam

Lutris-nál feltepítjük a Ubisoft Connectet, majd a játékot is. Steam esetében pedig megtehetjük azt, hogy feltelepítjük külön a Ubisoft Connent-et, majd onnan a játékot, vagy ha direktben Steam-en van meg a játék, akkor pedig egyszerűen csak telepítjük azt. Mindkét esetben a végeredmény ugyanaz lesz. A lépések tulajdonképpen ugyanazok.

  1. Töltsük le a fenti linkről a tar.bz2 állományt.
  2. Csomagoljuk ki Ark-kal vagy parancssorosan.
  3. A benne található "SumacGame" elnevezésű mappát másoljuk be abba a mappába, ahová telepítettük a játékot. Természetesen írjuk felül az azonos nevű fájlokat.
  4. Ezt követően pedig indítsuk el a játékot és élvezzük a magyar szinkront.

Ha pedig szeretnénk a magyar szinkront visszaállítani az angolra, akkor a Ubisoft Connect app-ban nyomjunk a játék nevénél a "Manage" -> "Verify files" menüpontra és ez felül fogja írni az általunk végzett módosításokat. Lényegében Steam alatt is ugyanez a teendőnk.

A játék játszhatóvá tétele

Linux alatt kapcsoljuk be a játékon belül a VSync-et. 60 Hz-es monitor esetében ez megoldja a 60 FPS-es korlátot. Más esetben persze trükközni kell.

Linux alatt a pikantériája az egésznek az, hogy amíg játszottam vele, nem találkoztam crash-sel. Fluidabb élmény volt, mint Windows 11 alatt.

!Figyelem!
Mindenki a saját maga meglátása és megítélése szerint cselekedjen az itt olvasottakkal és látottakkal kapcsolatban. Felelőléssget NEM válalok semmi iránt amit leírok, ez szimplán csak annak a dokumentálása, ami számomra működött. Senkit nem buzdítok arra, hogy illegális forrásból szerezzen be bármit is. A lehetséges adatvesztésért felelősséget nem vállalok. A SAJÁT CSELEKEDETEIDÉRT, SAJÁT MAGAD FELELSZ!