Én AliExpress-en/Amazon-on/E-bay-en leginkább két változattal találkoztam, természetesen több fajta is létezik, de én csak erre a kettőre fogok koncentrálni. Ezek technikailag az eredeti kártya klónjai. Az egyik az, aminek a hátulján a narancssrága vagy zöld színű nyákon mindig szerepel az a szöveg, hogy "www.R4iSDHC.com" és Real Time Save felirat van az elején a matricán. Ezekre sok esetben R4i jelöléssel szoktak hivatkozni. A másik változat a Smart Update kártyák.
Személy szerint én egy 2023-as jelölésű R4 SDHC Dual-Core Real Time Save megnevezésű kártyával rendelkezem, így az amit én leírok váltazotonként eltérhet.
A használni kívánt memóriakártya előkészítése
!Figyelem! A folyamat adatvesztéssel jár, így használjunk olyan SD kártyát, amin a rajta lévő adatok nyugodtan törölhetőek, mivel rendelkezünk róluk biztonsági mentéssel. A lehetséges adatvesztésért felelősséget nem vállalok!
Igazából mindenkinek meg van a saját maga által preferált programja a formatálásra. A helyzet az, hogy Windows 11 alatt hiába fogjuk formatálni az SD kártyát, mondjuk úgy, hogy az nem nagyon akar majd működni. Amikor elindítjuk az R4 kártyát folyamatosan egy fehér képernyőt fog csak bedobni a NDS, egy memóriákártyának a képével és abban azzal a felirattal, hogy "? MENU". Innen tudjuk, hogy valami nem jó. A másik ilyen probléma, hogy ha nagy kapacitású memóriakártyát szeretnénk használni (értsd 32 GB+), úgy azt a Windows nem is fogja engedni, hogy FAT32 fájlrendszerre formázzuk.
Személy szerint én a gbatemp.net egyik fórumozója által megoszttott "Panasonic SD Formatter"-t tudom javasolni. Kattints a linkre, majd az oldalon jobb felül a narancssárga "Go to download" gombra nyomva tudod letölteni a programot. Link: https://gbatemp.net/download/panasonic-sd-formatter-windows.32483/ Alternatív letöltő link: SDFormatterv4.7z
A program használata:
Telepítsük fel, majd futtassuk a programot.
A "Drive"-nál válasszuk ki a formázni kívánt meghajtót. Ha egy darab SD kártya van csatlakoztatva a géphez, akkor ezt a mezőt automatikusan kitölti.
(OPCIONÁLISAN) A "Volume Label"-nél adhatunk egy nevet a kártyának.
Kattintsunk az "Option" gombra.
A "Format Type"-nál válasszuk ki "FULL (OverWrite)" opciót.
A "Format Size Adjustment"-nél válasszuk ki az "ON" opciót, majd kattintsunk az "OK" gombra
Kattintsunk a "Format" gombra és várjunk, amíg a program végez.
Alternatív program esetén:
Mint fentebb írtam mindenkinek meg van a maga által preferált programja. Ugyanakkor mindenképpen tartsuk észben, hogy csak a FAT32-es fájlrendszerű SD kártya lesz a jó, és a Lemezfoglalási egység méretének (Allocation unit size) 32 kilobyte-ot kell megadni. Ezeket a beállításokat a partícionáló programok túlnyomó többségénel be tudjuk állítani.
Az R4 kártya gyári kernel-je
Feltöltés alatt
Az R4 kártya gyári kernel-jének a személyre szabása
Feltöltés alatt
Az R4 kártya YSMenu-vel
Ez a szekció inkább egy magyar nyelvű átirata az alábbi linkeken elérhető angol nyelvű szövegnek, minimális plusz adalékkal és a lényegre fókuszálva.
Ugyan a Nintendo DS-hez veszem, mivel az R4 kártyáról itt beszélek. Viszont erőforrás ügyileg, szerintem a Nintendo 3DS, 2DS, a NEW változataival együtt, és a DSi modellek jobban kezelik ezt a menüt, mint a DS Lite és a Phat DS. Az utóbbi két változatnál jobban preferálom a YSMenu-t.
!Figyelem!
Mindenki a saját maga meglátása és megítélése szerint cselekedjen az itt olvasottakkal és látottakkal kapcsolatban. Felelőléssget NEM válalok semmi iránt amit leírok, ez szimplán csak annak a dokumentálása, ami számomra működött.
Senkit nem buzdítok arra, hogy illegális forrásból szerezzen be bármit is. A lehetséges adatvesztésért felelősséget nem vállalok. A SAJÁT CSELEKEDETEIDÉRT, SAJÁT MAGAD FELELSZ!