Alapvetően ennél a résznél kicsit kilóg a lóláb, hiszen az EZ-FLASH OMEGA egy Nintendo Game Boy Advance-hez készült flashkártya. "Akkor tulajdonképpen mit keres ebben a szekcióban?", merülhet fel a kérdés. A válasz nagyon egyszerű. Nem szeretnék a Game Boy-nak külön fület szentelni MÉG, mivel jelen esetben, csak erről az egy adott produktumról szeretnék beszélni. Ez a későbbiekben változhat, akkor majd újratervezem a dolgokat. Viszont visszakanyarodva az eredeti témához, még is hogyan kapcsolódik egy GBA flashkártya a DS-hez? Az eredeti NDS (Phat DS) és a NDS Lite rendelkezett GBA kártya foglalattal, aminek segítségével natívan tudtuk játszani a kedvenc Game Boy Advance játékainkat.
Fontos kiemelni, hogy csak a GBA játékok fognak működni natívan a DS-en, több okból kifolyólag is. Erről a felhasznált linkek szekcióban bővebben is olvashattok. Viszont röviden összefoglalom mik is okozzák a problémákat. Az első a feszültséggel van. A eredeti Game Boy és Game Boy Color kártyák 5 voltot fogyasztottak, míg a GBA kártyák 3.3 voltot. A következő: a GBA kártyáknak más volt a pin kiosztása, mint a másik két család kártyájának. Köztudott, hogy ugyanakkor a GBA képes volt ezt kezelni, egy nevezzük "kapcsoló" segítségével. Összegzésképen, mindez azt jelenti, hogy csak GBA kártyákat tudunk használni a SLOT-2-ben, GB/C-re nem képes a DS. Ezeket a játékokat natívan csak úgy tudjuk játszani, ha az megjelent az Advance-re. Tulajdonképpen ezek miatt jöhet képbe a különféle flashkártyák. Megjegyzés szinten: az R4 kártya képes nekünk Game Boy-t emulálni, emiatt nem szükséges egy külön kártyát beszereznünk, de mivel én rendelkeztem alapból egy ilyennel, emiatt szerettem volna azt felhasználni.
Őszintén szólva átnézve az EZ-FLASH termékcsaládot, nem feltétletnül mondanám a legjobb választásnak az OMEGA-t a DS-hez, mivel van több modernebb válztozata is a gyártónak. Viszont ha azt nézzük, hogy ez egy GBA flashkártya, akkor a véleményem szerint ár-érték arányban talán az egyik legjobb a piacon. Mikor vettem a kártyát, nagyjából húszezer forintba került, míg a Definitive Edition harmincötezerbe.
A kártya egyik legnagyobb előnye, hogy játszhatunk a GBA játékokon kívül a GB, GBC és NES játékokat is. A ROM-okat egyszerűen felmásolhatjuk az SD kártyára, melyeket akár almappákba is elhelyezhetünk. Kezeli a FAT16, FAT32 és exFAT fájlrendszerű kártyákat 128 GB-ig. Valamint az sem utolsó dolog, hogy használatba vétele rendkívül egyszerű. Mindezek mellett kapunk egy másik fajta házat is hozzá, amibe ha átszereljük a nyákot, akkor a DS Lite foglalatának megfelelő méretű lesz a kártya.
A kártyáról bővebben a linkre kattintva olvashattok: https://www.ezflash.cn/product/omega/